jak przerobić ubrania

Jak przerobić zwykły t-shirt

Tuż po porodzie nie szyłam bo wydawało mi się, że dzień jest dla mnie i tak dwa razy za krótki, więc jak tu jeszcze na szycie znaleźć czas?
Potem czekałam, aż ustabilizuje mi się waga, bo nie chciałam czegoś uszyć i za chwilę rzucić w kąt. Teraz mam już i więcej czasu (a raczej lepiej nim sobie gospodaruję) i swoją wagę, a co za tym idzie ogromną chęć do szycia. Wiadomo, że przy dziecku często nasze plany i „widzi mi się” biorą w łeb, ale jak tylko mogę – próbuję.

Na pierwszy ogień poszedł zwykły biały t-shirt.

 

Czytaj wszystko

Tagi: , ,

Co zamierzam i co krzyżuje mi plany?

Wraz z nadejściem jesieni wzrosła we mnie ochota na szycie, a jeszcze jakiś czas temu zabierałam się do niego bardzo niechętnie. Może to dzięki wakacjom? Wróciła mi także energia do „wyglądania”. Miałam taki moment, że nic mi się nie podobało, szyłam rzeczy w których nie chodziłam, albo kupowałam coś, w czym potem nie lubiłam chodzić.  Szafa świeciła pustkami, a ja codziennie miałam zepsuty nastrój, bo nie miałam się w co ubrać. No i na szczęście zupełnie mi przeszło. W głowie kłębią mi się pomysły i znowu chcę, i mam nadzieję, że mój zapał nie minie tak szybko jak jesienne przeziębienie.

Zajrzałam ostatnio do SH. Liczyłam, że przyniosę do domu pełno rzeczy w pięknych kolorach i z niesamowitymi wzorami. I przeróbki ruszą pełną parą. Niestety. Wszystko szare, ciemne, jednobarwne. W moje łapki wpadł jedynie żakiet, ze trzy rozmiary za duży, z ogromnymi poduszkami rodem z Dynastii, ale tkanina mi się spodobała i postanowiłam go przywlec do domu, pomniejszyć i delikatnie przerobić. Żakiet na zdjęciu prezentuje się zdecydowanie zbyt korzystnie i żałuję, że nie zrobiłam zdjęcia na sobie, bo nie będzie widać spektakularnego efektu zmiany. A muszę jeszcze dodać, że może i bym się wahała, czy go wziąć, ale bardzo podobała mi się przeróbka na blogu Kocham mamę i chleb ze smalcem i pozazdrościłam.

żakiet z SH Czytaj wszystko

Tagi: , ,

Gwieździsta kombinacja

Wróciłam. Szybko minęło, ale niesamowicie wypoczęłam przez ten tydzień. Na nic jednak zdało się moje szycie. Upał przyczynił się do tego, że najczęściej chodziłam w kostiumie kąpielowym, a w razie konieczności zarzucałam na niego jakąś przewiewną tunikę. Napisałam jednak, że będą zdjęcia, więc być muszą. Na pierwszy ogień idą szorty, które odbarwiałam. Dokupiłam jeszcze (nawet nie wiem jak to nazwać) trochę różnej wielkości takich metalowych”pinezek” które przyklejają się pod wpływem prasowania i ćwieki piramidki. Ułożyłam w nieregularny wzór i szorty gotowe. Bardzo fajna sprawa takie naprasowywane aplikacje. Mam tylko nadzieję, że nie odkleją się przy pierwszym praniu. Dla bezpieczeństwa będę prała w rękach.

szorty z ćwiekami

wybielane szorty z ćwiekami

I żeby nie było, że zawsze chodzę na obcasie – na wycieczkach preferuję zdecydowanie bardziej wygodne obuwie 🙂

szorty i trampki

 

 

Tagi: , , , ,

Wybielanie jeansów domestosem

Co prawda lato się kończy, ale ja postanowiłam sobie przerobić szorty. Miał być efekt ombre. W domu miałam jedynie domestos – resztkę domestosu w zasadzie. Ucięłam więc jakieś gatki, w których już nie chodziłam i pomknęłam do łazienki. Niestety kompletnie mi to nie wyszło. Najpierw wtarłam domestos, żeby wyszło równomiernie. Niestety nie działało. Wylałam więc na spodnie pozostałość butelki i zostawiłam na chwilę. Zadziałało. Niestety nie tak jak chciałam. Na spodniach zrobiłam sobie jedynie zacieki od spływającego domestosu. Oto i efekt:

szorty wybielone domestosem

Macie może jakieś doświadczenia z odbarwianiem jeansu? Jeśli tak to doradźcie mi coś! Pomyślałam, że pójdę po wybielacz i potraktuje je nim jeszcze raz. Może tym razem będzie lepiej. No chyba, że je już kompletnie załatwię 🙂

 

Tagi: , , ,

Przerabianie sukienki

Część 1 🙂

Miałam w szafie sukienkę. Niezbyt ładną, a w dodatku leżała koszmarnie. Dół sterczał z tyłu i wyglądałam jakbym miała kuper, a góra była za luźna. Sukienka była więc zupełnie nie używana. Pomyślałam, że nie mam nic do stracenia i spróbuję ją przerobić. Sukienka przed przeróbką wyglądała tak:

sukienka przeróbka

Pierwszym krokiem jaki zrobiłam, było odcięcie góry od dołu (…)

Czytaj wszystko

Tagi: , ,

Tag: jak przerobić ubrania. Znalezione w google dzięki:

jak przerabiać ubrania krok po kroku, jak przerobić bluzkę krok po kroku, jak przerobić starą sukienkę, jak przerobić stare ubrania krok po kroku, jak przerobić ubrania,jak przerobić ubrania krok po kroku, jak przerobić żakiet, przerabianie ubrań krok po kroku