łatwa do uszycia spódnica

Jak uszyć spódnicę z koła

Pamiętacie materiały, które ostatnio wam pokazywałam? Jeden z nich wykorzystałam na uszycie spódnicy z koła. Moja ma jeszcze kontrafałdy z przodu, ale nie jest to efekt zamierzony. Wycięłam sobie po prostu sporo za dużą dziurę i musiałam coś zrobić z nadmiarem tkaniny.

Jak uszyć spódnicę z koła
Choć wydawałoby się, że spódnica z koła to najprostszy krój pod słońcem, to jednak przy jej szyciu czyha na nas kilka zasadzek.

Czytaj wszystko

Tagi: , , ,

Skórzana spódnica raz jeszcze

Jestem psują! I to taką która psuje, gdy chce naprawić. Gdy założyłam swoją spódnicę okazało się, że jest zbyt luźna w pasie. Nie wiem jakim cudem, ale była. Stwierdziłam więc, że zwężę ją sobie. o te dwa centymetry. Pomyślałam, że skoro już ją rozprułam, to może zrobię jednak szwy z przodu. Rozcięłam więc materiał i podczas ponownego zszywania wszystko mi się zaczęło marszczyć. Przez pośpiech i pewność, że pójdzie gładko. Nie poszło. Do tego stopnia, że potem musiał‚am ścinać to, co wcześniej przeszyłam. W rezultacie zostało mi zbyt mało materiału (i cierpliwości trochę też), żeby zrobić znów takie same zakładki jak wcześniej. Jedyne wyjście to zwyczajne namarszczenie (a poza tym na szwach i tak nie jest tak gładko jakbym chciała). Tym oto sposobem moja spódnica nieco się zmieniła.

Zdjęcia robione bardzo ekspresowo bo było zimno, słońce niemal zaszło, a wiatr zniszczył mi fryzurę i nie miałam ochoty na pozowanie 😉

Skórzana spódnica

spódnica ze skóry

Czytaj wszystko

Tagi: , ,

Jak uszyć skórzaną spódnicę?

W tym sezonie skórzane elementy garderoby są szalenie modne. Widać to zarówno na pokazach jak i w sklepach. Ja postanowiłam skorzystać z tego trendu i uszyć sobie spódniczkę. Wybrałam fason rozszerzany – ostatnio mój ulubiony.

Jak uszyć skórzaną spódnicę

Koszt uszycia: 28 zł

Oczywiście nie szyłam ze skóry naturalnej a ze sztucznej. Po pierwsze – taka jest dostępna w sklepie z tkaninami. Po drugie, wątpie, żeby moja maszyna poradziła sobie ze skórą naturalną. W sztucznych skórach myślę że jest na tyle duży wybór, że można wybrać taką, która będzie wyglądała bardzo naturalnie. Podobny fason spódnicy możecie kupić w H&M.

cena: 99 zł

Jaśli macie ochotę same uszyć taką spódniczkę zapraszam na tutorial

Purpurowa uczy szyć – lekcja trzecia

czyli

Jak uszyć skórzaną spódnicę

Czytaj wszystko

Tagi: , , , , , , ,

W październikowym słońcu

Myślałam,  że po powrocie z wakacji będę Wam sypać zdjęciami jak z rękawa, a tu za przeproszeniem – dupa! Przejrzałam je po raz kolejny i nie znalazłam tam nic do publikacji, co wiązało by się z blogiem. Tylko mój małżonek w mokrych gatkach, ściskający mnie tak mocno, że pozycja jaką przyjęłam, zdecydowanie nie wyglądana na wygodną. No i widoczki. A to blog od widoczków nie jest (te zainteresowani będą mogli zobaczyć na facebooku, jak się zmobilizuje do ich wrzucenia).

No a ponieważ zdjęć brak, postanowiłam je zrobić, żeby nie rzucać słów na wiatr. Dzisiaj pogoda była niezmiernie sprzyjająca. Piękne słońce, ciepło. Wzorzysta spódnica (która kiedyś była sukienką), to dwa prostokąty, pasek delikatnie usztywniony i zamek kryty wszyty z boku. Konstrukcja prostsza niż budowa cepa (przy okazji zastanawiam się ile z was wie, do czego służy cep?)! 🙂

spódnica we wzory

wzorzysta spódnica

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Czytaj wszystko

Tagi: , ,