sukienka z dzianiny

Czerwona sukienka na wesele

Dzisiaj kolejna z sukienek, jakie uszyłam z myślą o tegorocznych weselach. Nic szczególnego – po prostu zwykła, obcisła czerwona sukienka. Dobrze się w takim fasonie czuję z brzuszkiem. Tym razem sukienka ma dekolt i krótki rękawek (wzorowany na tym z papavero).

czerwona sukienka na wesele

Czytaj wszystko

Tagi: , , , , , , ,

Zamek w roli głównej

Ostatnio nie mam zbyt wiele czasu na szycie z prozaicznej przyczyny – dużo pracuje. Staram się jednak by wygospodarować te kilka chwil dla siebie. W tym czasie właśnie uszyłam sukienkę. Projekt sukienki miałam w głowie. Niestety nie udało mi się kupić wełny takim kolorze jaki chciałam, więc wybrałam grubą dzianinę.  Do tego dobrałam szyfon w dwóch kolorach. Jeszcze przed szyciem zmieniłam koncepcje. Szyfon miał stanowić całą górę sukienki (…)

Czytaj wszystko

Tagi: , , , ,

Dzianinowa sukienka

Nadchodzi zima. Widać to nie tylko po temperaturze i krótkim dniu. Pewnie u każdej z was wystarczy zajrzeć do szafy, aby dowiedzieć się jaka pora roku się zbliża. Ja na przykład zimą, bardzo lubię nosić dzianinowe sukienki. W mojej szafie spoczywała taka jedna, przepadałam za nią, jednak miała pewien element, który w tym roku jakoś wyjątkowo mi przeszkadza – golf. (…)

Czytaj wszystko

Tagi: , , , , ,