Nowy stary sweter

Nowy stary sweter

Czy wy też tak macie, że mimo wolnego (od pracy) czasu, to i tak jest go wam za mało? Ja nie mogę się z niczym wyrobić, a tu jeszcze do tego wszystkiego święta – choinka, prezenty, gotowanie, pieczenie (…)

Nowy stary sweterNowy stary sweter

 

Nie uszyłam nic na konkurs Łucznika, ale może to i dobrze. Dziewczyny uszyły tyle pięknych rzeczy, że i tak nie miałabym szans.

Żakietu jeszcze nie dokończyłam, ale jestem już o kilka kroków dalej. Dokończę go już pewnie po nowym roku, zwłaszcza, że zaraz po świętach będę miała coś do zrobienia (ale to na razie tajemnica).

Tymczasem odświeżyłam sobie zwykły czarny sweterek, o taki:

Nowy stary sweter

 

1. Najpierw odprułam od starej, mało gustownej sukienki, fragment tiulu z naszytymi cekinami. Można kupić też gotowe tkaniny w takim stylu, albo cekiny na taśmie (czy jak to się tam nazywa) 😉 w pasmanterii. Jeśli chcecie możecie zobaczyć tutorial na którym pokazałam przyszywanie cekinów 🙂

 

Nowy stary sweter

 

2. Wycinamy odpowiedni kształt tak, aby dopasować go na ramiona…

Nowy stary sweter

 

… a następnie doszywamy ręcznie na około, tak jak potrafimy, przyłapując wszystkie brzegowe cekiny, żeby czasem nie odpadły.

 

Nowy stary sweter

 

Ostatecznie wygląda to tak:

 

Nowy stary sweter

 

Niestety mój aparat zbuntował się z uwagi na to, że cekiny i sweter były czarne. Zdjęcie powyżej było jedynym na którym w ogóle było je widać 🙂

Oczywiście jeżeli macie czas i cierpliwość, możecie przyszywać cekiny pojedynczo, układając jakiś wzór np. pasy, ja jednak miałam jedynie chwilę, pomiędzy gotowaniem warzyw na sałatkę, a parowaniem skarpetek lubego 🙂 Możecie też w podobny sposób przerobić jakąś bluzkę, a jeśli nie lubicie cekinów, możecie wykorzystać coś innego. Może macie jakieś pomysły co mogło by to być?

 

0 thoughts on “Nowy stary sweter

  1. Nawet nie głupi pomysł, tylko trochę mało rzucają się w oczy te cekiny. Ja bym doszyła coś z pierdo…ęciem 😀

  2. Świetny pomysł, zwłaszcza że połączony z recyklingiem 🙂 ja mam popielaty sweterek i srebrne cekiny na taśmie i juz kombinuję jak by je ułożyć, dzięki za pomysł:) jeśli w końcu coś wymyślę wkleję na bloga, pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *