Pasmanteria na Targówku

Dzisiaj będzie bez zdjęć, ale za to będzie informacja dla szyjących mieszkanek Warszawy z dzielnicy Targówek. Ponieważ szyję od niedawna, miejsca gdzie mogłabym się zaopatrzyć w tkaniny i dodatki krawieckie były mi obce bo i po co.  Teraz natomiast nadrabiam zaległości zwiedzając wszelkie miejsca gdzie można wymienione rzeczy kupić. Jedne podobają mi się bardziej, inne mniej. Dlatego pomyślałam, że napiszę post, żeby co poniektórym tego biegania oszczędzić.

 

ul. Bieżuńska 2a – hurtownia tkanin „Alexis”  – piękne materiały! Aż się oczy cieszą! Jedwabie, piękne wełny, włoskie koronki ach…. niestety z racji gatunku wszystko drogie 100, 200, 300 zł za metr – otwarte do 17:00 nie pamiętam od której.

ul. Uranowa 12– sklep z tkaninami, przystępne (według mnie) ceny. Taki ciepły jak dla mnie. Panie ekspedientki miłe. Ciężko jednak znaleźć coś wyjątkowego, raczej podstawy i dużo satyn, taft i szyfonów. Ja jednak zawsze tam coś znajdę, może nie zawsze to co zakładałam na początku, ale jednak zawsze coś. Otwarte od 10:00 do 19:00 od poniedziałku do czwartku, w piątek do 14:00. Nie wiem jak z sobotą, ale sprawdzę.

ul. Targowa – jadąc w lewo od strony centrum widziałam ze dwa sklepy, oraz w Centrum Targowa są jakieś i dodatkowo pasmanteria – nawet ładnie zaopatrzona, do sklepów nie zaglądałam, bo nie miałam czasu akurat, ale z pewnością je zwiedzę wkrótce.

Bazarek przy Trockiej – nie wiem który to pawilon, ale jest tam pasmanteria taka nieduża. Można tam kupić podstawowe rzeczy – nici, zamki, wełnę – choć nie wiem czy duży wybór, bo to nie moja broszka. Często tam wpadam po drobiazgi. Otwarte chyba od 9:00 do 17 ?? ale może i dłużej. To też sprawdzę jutro.

ul. Matuszewska 14 – hurtownia pasmanteryjna Pasgala, wjazd jest od ul. Utrata. Ogromny wybór pasmanteryjnych dodatków! Dostałam oczopląsów! tam jest dosłownie wszystko 🙂 Jednak sporo rzeczy trzeba kupować w dużych ilościach, więc obeszłam się smakiem, ale jak ktoś zużywa duże ilości czegoś – to warto.

Na dzisiaj to tyle informacji, jeżeli znajdę jakieś godne polecenia miejsca na mapie Warszawy, z pewnością się tą informacją podzielę z wami.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *