kwiaty

Flower power

Dawno nic nie szyłam. Niestety z tygodnia na tydzień robię się coraz większa, więc doszłam do wniosku, że nie ma to najmniejszego sensu. Do intensywnego szycia wrócę, gdy odzyskam mój rozmiar. Wesela, jakie mi się nieoczekiwanie trafiły w tym roku, zmusiły mnie jednak do włączenia maszyny. W sklepach nawet gdybym znalazła coś odpowiedniego, to zapewne szkoda by mi było wydać tyle, na raczej jednorazową sukienkę.

W sklepach z tkaninami przeżyłam jednak rozczarowanie. Szukałam eleganckiego materiału w tłoczone wzory w kolorze fuksji, kobaltu, turkusu – ale gdybym trafiła na inny kolor, który odpowiadałby intensywnością, też bym nim nie pogardziła. Niestety. Same babcine wzory i ciemne kolory. Pomyślałam więc, że może koronka – musiała być jedynie mięsista i elastyczna. Tutaj też niestety przeżyłam zawód. Jedyne elastyczne koronki jakie trafiłam były zwyczajnie tandetne.  Po odwiedzeniu kilku sklepów zrezygnowana miałam zamiar wrócić do domu i rozpaczać, aż tu nagle opatrzność kazała mi chyba zerknąć na półkę z dżersejami. Z półki krzyczał do mnie kolorowy, kwiecisty materiał i choć zupełnie nie tego na początku szukałam – to okazał się być idealny na sukienkę jaką sobie zaplanowałam.

Sukienka w kwiaty

Sukienka na wesele

Czytaj wszystko

Tagi: , , ,

Tajemnica zaginionego bębenka

Gdy przygotowywałam kurs zupełnie przypadkiem rozwikłałam tajemnicę zaginionego bębenka. Oto gdzie był:

Nie zauważyłam go wcześniej, bo używałam szpilek powbijanych w mój manekin. Gdy się ich jednak zrobiło za mało wzięłam pudełeczko a tam… 🙂 Co poza tym u mnie? Z racji ślubnych przygotowań musiałam wyjechać na kilka dni, więc do wtorku będę odcięta od maszyny. Ale już przygotowuję powoli kolejną lekcje 🙂 Żeby jednak coś się działo wrzucam taki mały drobiazg – podkładka pod talerz, którą uszyłam mamie, by pasowała jej do zasłon w kwiaty. Zasłony jeszcze nie zawisły, więc nie mogę ich sfotografować (ale co się odwlecze to nie uciecze). Podkładce natomiast pstryknęłam szybkie zdjęcie. Materiał jest jednak tak niewdzięczny do szycia, że na drugą nie starczyło mi cierpliwości 🙂

podkładka pod talerz

podkładka pod talerz

podkładka na stół

 

 

Tagi: ,

Tkanina w różowe kwiaty

Pogoda skutecznie odciąga mnie od maszyny! Jest po prostu fantastycznie – aż chcę się jechać gdzieś nad wodę. Zamiast materiału na sukienkę kupiłam grilla. Ale jakoś nie żałuję, bo Burdy jeszcze do mnie nie dotarły. Kupiłam za to materiał na coś innego.

Moja mama jakiś czas temu kupiła sobie do kuchni owe puszki:

Gdy byłam u niej ostatnio wspólnie stwierdziłyśmy, że do jej jasnozielonych mebli kuchennych doskonale pasowałyby zasłony w takie właśnie różowo zielone kwiaty. Powiedziałam, że może kiedyś uda mi się trafić taką tkaninę, to jej kupię. Dwa dni później zaszłam do sklepu. W planach miałam do kupienia jakąś ciekawą tkaninę w pasy, którą chciałam obić krzesła. Nie znalazłam. Moim oczom ukazała się za to tkanina w różowe kwiaty! Dokładnie takie, jakie sobie wyobrażałam. Kosztowała 36 zł/m, a miała 2,80 szerokości! Pani nie była w stanie powiedzieć mi co to za tkanina, ale nie miało to większego znaczenia! 🙂

tkanina w kwiaty

tkanina w różowe kwiaty

Chyba pasuje?

 

Tagi: , ,

Tag: kwiaty. Znalezione w google dzięki:

materiał na zasłony w kwiaty, tkaniny na zasłony w kwiaty