przerabianie sukienki

Aksamitem otulona

Jakiś czas temu pisałam, że przekładam szycie (przeróbkę konkretniej) żakietu na rzecz sukienki. No ale jakie inne wyjście miałam, skoro dostaliśmy zaproszenie na imprezę przed halloween’ową i niekostiumową. A ponieważ moja szafa od szaf innych kobiet nie różni się niczym, to chociaż coś w niej jest, to jak trzeba się ubrać to i tak nie mam w co.

Na szczęście w moje ręce kilka dni wcześniej wpadł w ciucholandzie bezkształtny aksamitny i sukienkopodobny łaszek. Wiedziałam, że pozostanie tym czym jest, tylko w innej formie. Nie do końca wiedziałam jednak w jakiej. Początkowo miała mieć duży dekolt na plecach i rękawek 3/4, ale gdy zaczęłam ją pruć, stwierdziłam, że przód ma już niestety dekolt (który dla mnie wykluczał ten z tyłu), a nie mogłam wykorzystać tyłu na przód, bo wzdłuż biegł szew. Powstała więc klasyczna, czarna sukienka bez rękawków. Bez żadnych suwaków, bo tkanina jest z lycrą. Zdjęcia średnie, bo robione przed imprezą, a większość imprez jak wiecie odbywa się wieczorem. Jesienne wieczory natomiast nie rozpieszczają blogerek doskonałym do zdjęć światłem.

Aksamitna sukienka

sukienka z aksamitu i żakiet

Czytaj wszystko

Tagi: , , , ,

W październikowym słońcu

Myślałam,  że po powrocie z wakacji będę Wam sypać zdjęciami jak z rękawa, a tu za przeproszeniem – dupa! Przejrzałam je po raz kolejny i nie znalazłam tam nic do publikacji, co wiązało by się z blogiem. Tylko mój małżonek w mokrych gatkach, ściskający mnie tak mocno, że pozycja jaką przyjęłam, zdecydowanie nie wyglądana na wygodną. No i widoczki. A to blog od widoczków nie jest (te zainteresowani będą mogli zobaczyć na facebooku, jak się zmobilizuje do ich wrzucenia).

No a ponieważ zdjęć brak, postanowiłam je zrobić, żeby nie rzucać słów na wiatr. Dzisiaj pogoda była niezmiernie sprzyjająca. Piękne słońce, ciepło. Wzorzysta spódnica (która kiedyś była sukienką), to dwa prostokąty, pasek delikatnie usztywniony i zamek kryty wszyty z boku. Konstrukcja prostsza niż budowa cepa (przy okazji zastanawiam się ile z was wie, do czego służy cep?)! 🙂

spódnica we wzory

wzorzysta spódnica

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Czytaj wszystko

Tagi: , ,

Letnie spódnice

Wyjeżdżam!

Na wakacje, na tydzień. Dlatego też pozwoliłam sobie na uszycie ostatnich w tym sezonie letnich spódnic.  Jedna pudrowa i romantyczna, druga nieco folkowa i kolorowa. W zasadzie była to przeróbka, obydwie były wcześniej sukienkami. Zauważyłam, że w te wakacje zapałałam miłością do spódniczek typu 2 prostokąty i gumka/pasek. Są niewiarygodnie szybkie w szyciu i świetnie się w nich czuje. Mimo, że wzdycham do baskinek, uszyłam tylko jedną. Nie wiem czemu, trudne w szyciu przecież też raczej nie są. No cóż. Może nadrobię zimą.  Tymczasem wrzucam tylko jedno zdjęcie tego co uszyłam na wakacyjny wyjazd. Dlaczego? Dlatego, że liczę na to, że po powrocie będę miała dużo zdjęć, prezentujących ciuszki na żywym manekinie.

letnie spódnice

 

Trzymajcie się ciepło 🙂

Tagi: , , , ,

Sukienka w kwiaty – przeróbka

Witajcie, przepraszam tych wszystkich, którzy oczekiwali na jakiś nowy wpis. Niestety z czasem u mnie ostatnio było kiepsko. Cały zeszły tydzień spędziliśmy z moim narzeczonym u rodziców, więc okazji do szycia nie miałam (udało mi się jedynie skrócić mamie spodnie). Teraz jednak wróciłam i tyle rzeczy mam wam do opisania, że nie wiem od czego zacząć! Dzisiaj zobaczycie u mnie:

  • kolejną przerobioną sukienkę – tym razem na spódnicę
  • jeden z wielu trendów na nadchodzącą wiosnę – wzory!

A oto i sukienka, która przestała już nią być:

sukienka w kwiaty przeróbka

Czytaj wszystko

Tagi: , , , , ,

Przerabianie sukienki

Część 1 🙂

Miałam w szafie sukienkę. Niezbyt ładną, a w dodatku leżała koszmarnie. Dół sterczał z tyłu i wyglądałam jakbym miała kuper, a góra była za luźna. Sukienka była więc zupełnie nie używana. Pomyślałam, że nie mam nic do stracenia i spróbuję ją przerobić. Sukienka przed przeróbką wyglądała tak:

sukienka przeróbka

Pierwszym krokiem jaki zrobiłam, było odcięcie góry od dołu (…)

Czytaj wszystko

Tagi: , ,

Tag: przerabianie sukienki. Znalezione w google dzięki:

przerabianie sukienek, przerabianie sukienki