tkaniny

Tkaniny na dekoracje

Jak już wiecie, nie szyję ostatnio nic dla siebie – choć w szafie leży rewelacyjna szara dzianina, a w głowie pomysł na sukienkę. Poczekam może jednak jeszcze miesiąc i uszyję coś bardziej kobiecego niż namiot 😉 Tymczasem, aby moja maszyna nie zakurzyła się zbytnio postanowiłam uszyć coś, czego do tej pory raczej nigdy mi się szyć nie chciało (a no bo i potrzeby nie było) – mianowicie dekoracje do dziecięcego pokoju, a właściwie to do dziecięcego kącika w naszej sypialni. Ponieważ wyposażenie większych gabarytów (jak łóżeczko czy komoda) już stoi, mogę się skupić na drobiazgach. Nie będzie to nic wyjątkowego, czego byście nie widziały – inspiruje się internetem więc pewni już to wszystko znacie – girlanda, szyte literki, trochę maskotek. W tym celu zamówiłam sobie trochę tkanin i tasiemek, bo podobno dzieci uwielbiają żuć metki 🙂

Czytaj wszystko

Tagi:

Wiosenne szycie czas zacząć

Zawsze gdy nadchodzi kolejna pora roku dochodzę do wniosku, że nie mam się w co ubrać. Zawsze mi czegoś brakuje. Ciepłego swetra, żółtego żakietu, kwiecistej spódnicy. Gdybym chciała kupować te wszystkie moje zachciewajki to debet na mojej karcie sięgnąłby Japonii. Na szczęście mam maszynę i trochę więcej wolnego czasu. Czytaj wszystko

Tagi:

Zbiorczy post informacyjny

Nazbierało mi się trochę rzeczy do napisania, ciągle zapominałam, przekładałam. Dzisiaj postanowiłam zebrać je do kupy wszystkie razem i opublikować.

1. Miałam napisać wam o sklepie etasiemka.net, który powstał dzięki Susannie 🙂 Piękne kolorowe tasiemki, lamówki we wzorki, urocze guziczki i piękne bawełny w słodkie wzory.

Czytaj wszystko

Tagi: , ,

Tkanina w różowe kwiaty

Pogoda skutecznie odciąga mnie od maszyny! Jest po prostu fantastycznie – aż chcę się jechać gdzieś nad wodę. Zamiast materiału na sukienkę kupiłam grilla. Ale jakoś nie żałuję, bo Burdy jeszcze do mnie nie dotarły. Kupiłam za to materiał na coś innego.

Moja mama jakiś czas temu kupiła sobie do kuchni owe puszki:

Gdy byłam u niej ostatnio wspólnie stwierdziłyśmy, że do jej jasnozielonych mebli kuchennych doskonale pasowałyby zasłony w takie właśnie różowo zielone kwiaty. Powiedziałam, że może kiedyś uda mi się trafić taką tkaninę, to jej kupię. Dwa dni później zaszłam do sklepu. W planach miałam do kupienia jakąś ciekawą tkaninę w pasy, którą chciałam obić krzesła. Nie znalazłam. Moim oczom ukazała się za to tkanina w różowe kwiaty! Dokładnie takie, jakie sobie wyobrażałam. Kosztowała 36 zł/m, a miała 2,80 szerokości! Pani nie była w stanie powiedzieć mi co to za tkanina, ale nie miało to większego znaczenia! 🙂

tkanina w kwiaty

tkanina w różowe kwiaty

Chyba pasuje?

 

Tagi: , ,

Jakie mam dzisiaj plany?

Już myślałam, że zabiorę się za kończenie rzeczy, które zalegają mi przygotowane do szycia, albo nawet jeszcze nie przygotowane. Pewien pogląd na to, co miałam w zamiarze uszyć jako pierwsze, pokazują zdjęcia poniżej.

 

Czytaj wszystko

Tagi: , ,

Moje małe miejsce

Dzisiaj chciałabym pokazać wam, mój mały kącik przy którym pracuję. Nie mam za dużo miejsca, ale bardzo to moje mało miejsca lubię. Stolik ma chyba tyle lat co ja, jest drewniany i czeka aż mu zrobię renowację, jednak nie jestem do końca pewna czy tego chcę, bo stolik z pewnością straci trochę ze swej wyjątkowości. No i brakuje mu szufladki. Na razie zresztą i tak nie mam na to czasu. Na stoliku stoi maszyna! (…)

 

Czytaj wszystko

Tagi: ,